Augsburg  HoffenheimAugsburg se ne šali, u trci za Ligu šampiona

Fudbaleri Augsburga savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Hofenhajma sa 3:1 i novim uspehom uključili se u borbu za treće mesto nemačke Bundes lige koje vodi direktno u Ligu šampiona.
Do dragocenih bodova u poslednjem meču 18. kola Augsburg je došao odličnom igrom u prvom poluvremenu, kada su pala tri gola.
U nastavku susreta tempo je pao, ali je domaćin umešno čuvao prednost, na kraju je povećao još jednim pogotkom i zasluženo trijumfovao potvrdivši da je najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela sezone.
Srpski napadač u timu domaćina, Nikola Đurđić, pobedu saigrača odgledao je sa klupe.
Ranije danas Verder je kod kuće u Bremenu osvojio vredne bodove u borbi za opstanak savladavši berlinsku Hertu sa 2:0.
Augsburg – Hofenhajm 3:1 (Altintop 39, Verner 42, Bobadilja 90+3 – Firmino 45)
Verder – Herta 2:0 (Di Santo 43, 69)
Odigrano juče: Bajer Leverkuzen – Borusija Dortmund 0:0, Majnc – Paderborn 5:0, Hamburger – Keln 0:2, Frajburg – Ajntraht Frankfurt 4:1, Šalke – Hanover 1:0, Štutgart – Borusija Menhengladbah 0:1.
Odigrano u petak: Volfsburg – Bajern Minhen 4:1.
Tabela: Bajern Minhen 45 bodova, Volfsburg 37, Borusija Menhengladbah, Šalke i Augsburg po 30, Bajer Leverkuzen 29, Hofenhajm 26, Hanover 24, itd.

Povezana vest:  Ronaldo: Favoriti su Španija, Brazil i Nemačka