Sevilla EspanyolSevilja sa mnogo problema pobedila Espanjol

Fudbaleri Sevilje pobedili su večeras na svom terenu Espanjol sa 3:2, u utakmici 21. kola španske Primere.
Espanjol je poveo 15. minutu pogotkom Kristijana Stuanija iz penala, a Sevilja je do poluvremena preokrenula Dioga Figueiraša u 26. i Vitola u 35.
Gosti iz Barselone ostali su sa igračem manje u 40. minutu, pošto je golman Fransisko Kasilja igrao rukom van kaznenog prostora. To, ipak, nije olakšalo posao domaćinu.
Espanjol je izjednačio na 2:2 preko Viktora Sančesa u 77. minutu, ali oslabljen nije uspeo da zadrži rezultat, pa je Jago Aspas u 89.doneo pobedu Sevilji.
Sevilja je izbila na četvrto mesto pošto ima 42 boda, jedan više od Valensije, dok je Espanjol ostao na devetoj poziciji sa 26.

Povezana vest:  3. KOLO KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE, REZULTATI, Zvezda ubedljiva