
Čuveni američki reditelj Martin Skorseze snimiće TV seriju „Bande Njujorka“ prema svom istoimenom filmu iz 2002. godine.
Skorseze će se udružiti sa filmskim i TV studijom Miramaks kako bi snimio seriju o sukobima irskih imigranata i „lokalaca“ u Njujorku na početku 20. veka.
Skorsezeov film, koji je bio nominovan za 10 Oskara uključujući najbolji film, režiju i glumca (Danijel Dej-Luis), snimljen je prema istoimenoj knjizi Herverta Asberija, prenosi AFP.
„Uvek je ovu priču smatrao američkim epom i sada ćemo je još doraditi“, navodi se u zajedničkom saopštenju Skorsezea i Miramaksa.
-Ovo vreme u američkoj istoriji je bogato likovima i pričama koje nisu mogle u potpunosti da budu istražene u dvosatnom filmu – naveo je Skorseze.
-TV serija nam daje vremena i kreativne slobode da oživimo ovaj živopisni svet.
Film se bavio rivalskim bandama u Njujorku sredinom i krajem 1800ih. Serija će se baviti bandama na početku 20. veka i ne samo u Njujorku već i u Čikagu i Nju Orleansu kao i rođenjem organizovanog kriminala u SAD.
„Bande Njujorka“ su u SAD zaradile 77,8 miliona dolara i dodatnih 116 miliona na blagajnama širom sveta. I pored toga što je film bio nominovan u 10 kategorija nije osvojio nijednog Oskara.
