SP BRAZIL 2014
Selektor Nigerije podneo ostavku posle poraza od Francuske
Selektor fudbalske reprezentacije Nigerije Stiven Keši podneo je ostavku posle poraza od Francuske u osmini finala Svetskog prvenstva u Brazilu. Nigerija je izgubila 2:0 u završnici meča u ponedeljak. Keši je bio na čelu tima od 2011. godine, a rano jutros je objavio svoju odluku.
-Vreme je da se vratim porodici i suočim se sa novim izazovima – rekao je Keši u Porto Alegreu.
Selektor je podneo ostavku i prošlog leta, posle Kupa konfederacija, ali su ga tada čelnici Fudbalskog saveza nagovorili da ostane. Reprezentacija Nigerije je ranije pretrpela još jedan udarac, pošto je 33-godišnji Džozef Jobo najavio da više neće igrati za reprezentaciju.
-Vreme je da drugi dobiju šansu. Hteo sam da odem u velikom stilu. poraz od Francuske nije to bio, ali sam ukupno zadovoljan onim što sam dao reprezentaciji – rekao je Jobo, koji je postigao autogol protiv Francuske.

