manchestercity

Šeik Mansur bin Zajed najbogatiji vlasnik engleskog kluba

 

Šeik Mansur bin Zajed iz Abu Dabija, prvi čovek Mančester sitija, najbogatiji je vlasnik nekog engleskog fudbalskog kluba, a iza njega ostali su i Rus Roman Avramovič iz Čelsija i Indijac Lakšmi Mital iz Kvins Park Rendžersa. Kako navodi ugledni britanski fudbalski magazin „4-4-2“, Mansurovo bogatstvo procenjuje se na oko 23 milijarde evra.

Povezana vest:  Bilić: Nismo imali sreće, verujem da ćemo proći

Mansur je kupio Mančester siti 2008. godine i od tada je u dovođenje novih igrača uložio oko 350 miliona evra. Ekipa je, konačno, prošle sezone izborila plasman u Ligu šampiona i osvojila engleski FA kup. Na iznenađujuće drugo mesto engleski liste fudbalskih bogataša, plasirao se vlasnik deonica londonskog Arsenala Ališer Usmanov koji „vredi“ 14,36 milijardi evra.

Povezana vest:  Hajnkes: Promene na poluvremenu donele trofej

Indijac Mital iz Kvins Park Rendžersa je treći sa procenjenim bogatstvom od 13,67 milijardi evra. Vlasnik Čelsija, Abramovič morao da je da se zadovolji četvrtom pozicijom na listi sa „samo“ 12 milijardi evra.

Prvi čovek šampiona Engleske Mančester junajteda, Malkom Glejzer, završio je na devetom mestu sa 1,9 milijardi evra.

Povezana vest:  Bajern sprema novi ugovor za Levandovskog