FUDBALSKA-LOPTA

Albanske sudije bojkotuju naredno kolo

 

Albanske fudbalske sudije bojkotovaće ovog vikenda utakmice domaćeg prvenstva kao znak podrške kolegi Lorencu Jeminiju, koga su napali predstavnici i igrači kluba Lači. Utakmica Lači – Kastrioti, u gradu Lač na zapadu Albanije, završena je nerešeno 1:1, a Jemini je udaren na terenu po završetku meča.

-Naša asocijacija odlučila se na ovaj korak kako bi navijači i fudbalska javnost bili svesni da takve ružne stvari ne bi trebalo da se dešavaju na fudbalskim terenima – saopštilo je Udruženje sudija.

Povezana vest:  Arsenal pobedio Siti, Vest Hem ubedljiv

Fudbalski savez Albanije kaznio je Lači oduzimanjem šest bodova, a taj klub će naredne tri utakmice morati da igra na neutralnom terenu i bez prisustva publike. Tri zvaničnika kluba suspendovana su na dve godine, dok će fudbaler Glorijan Laska biti godinu dana van terena.