13. KOLO NLB lige

Zvezda ostavarila još jedni pobedu

Crvena zvezda – Bosna 85:79 (26:17, 16:14, 25:27, 18:21)

marko_keselj_czU 13. kolu NLB lige crveno beli rutinski su pobedili u slabom meču istakli su Kešelj (19 poena) i Videnov (16), a kod gostiju Kojadinović i Bajić.

Košarkaši Bosne imala su minimalnu prednost pred kraj prve četvrtine, ali je onda tim sa malog Kalemegdana postigla 10 poena za nepuna 2 minuta. Seriju crveno-belih inicirao je igrač gostiju Bajić, koji je za 20 sekundi napravio po faul u napadu i odbrani i tehničku grešku. Početkom druge četvrtine Marko Kešelj vezuje 9 poena i Zvezda dolazi do 35:19. Činilo se tada da je jedina preostala nepoznanica razlika kojom će Crvena Zvezda dobiti utakmicu.

Povezana vest:  Beograd dobio još jednu besplatnu školu košarke za devojčice

Poslednjih pet minuta prvog poluvremena Beograđani igraju mnogo opuštenije, pa u tom periodu postižu samo dva poena.I treću četvrtinu igraju na sličan na čin, a to pokazuje i rezultata po četvrtinama. Trojkom Sarajlije u poslednjem minutu tog dela igre Bosna dolazi do -6 (62:56). Bosna uspeva ozbiljno da zapreti u finišu utakmice sa sedam uzastopnih poena Bajića. Na 3.40 do kraja prednost Crvene Zvezde spala je na samo dva poena (76:74). Štimac pogađa koš uz faul.A u obostrano aljkavoj završnici presuđuje Kešelj još jednom trojkom.