13. KOLO NLB LIGE

Partizan ostvario još jednu pobedu

Široki – Partizan 48:63 (22:12, 12:19, 8:19, 6:13)

aleksandar_rasic_kkPartizanIako su košarkaši Partizana gubili na početku meča 11 poena razlike iznenađenje se nije dogodilo. Partizan je pobedio, ubedljivo ekipu iz Bosne i Hercegovine rezultatom 63:48.

Posle poraza od Orleana crno beli kreću u novi pobednički trijumf. Sada je, pod naletima ekipe Duška Vujoševića pala i ekipa Širokog.

Povezana vest:  Milojević: Nikome nije lako da dodje do pobede u Nišu

Odličnu partiju pružio je  Aleksandar Rašić sa 19 poena, dok je u redovima Širokog jedini sa dvocifrenim učinkom bio Hrvoje Puljko sa 10 poena. Pobedu Partizanu donela je odlična odbrana u drugom poluvremenu i skok u napadu i odbrani. Domaći tim je u drugom poluvremenu ubacio samo 14 poena.

Crno beli imali su učinak od 55 posto u šutu za dva poena (17/31), u šutu za tri 22,2 posto (6/27) i u šutu sa slobonih bacanja 68,8 posto (11/16). Najviše trojki postigao je Aleksandar Rašić (4/9).

Povezana vest:  Mijailović: Partizan pokazao da je spreman za Evroligu

Partizan: Mccalebb 5, Kecman 6, Milošević 0, Rašić 19, Lešić 0, Mitrović 0, Božić 3, Marić 10, Vesely 10, Đekić 0, Vraneš 3.