marko_keselj_cz25. KOLO NLB LIGE

Zvezda pobedila Zadar

Nada umire poslednja! Crvena zvezda je savladala Zadar u 25. kolu NLB lige sa 77:72 (17:14, 19:20, 18:17, 23:21) i ostala u igri za 7. mesto. Crveno-beli moraju u subotu da pobede u Sarajevu, Cedevita da izgubi od Partizana (sreda) i Cibone, dok Zadar mora da bude poražen u poslednjem kolu protiv Zagreba. U eventualnom krugu Cedevite, Zadra i Crvene zvezde naš tim je najbolji i to bi mu garantovalo sedmu poziciju. Treba napomenuti da u krug mogu da se uključe i Široki I Radnički.

Duel u Pioniru otvorili su vezani poeni Stevića i Kešelja, pa je u trećem minutu na semaforu stajalo 6:0. Zadrani se brzo vraćaju u život zahvaljujući Stipčeviću, a crveno-beli odlepljuju se ponovo u 7. minutu (17:11). Odličnu rolu u prvoj deonici pružio je Marko Kešelj koji je dao više od pola poena Crvene zvezde u prvih deset minuta, ukupno osam.

Povezana vest:  REGIONALNA LIGA, Budućnost odnela bodove iz Vršca

Zadar se nije predavao, uporno su gosti pokušavali šutevima van linije 6,25 da uhvate priključak i to je rezultiralo vođstvom u 13. minutu (23:21). Tada su Bakić, Štimac i Bjelica uzeli stvar u svoje ruke, i serijom 10:2, ponovo vratili prednost domaćinima. Prvi poeni Radosavljevića doveli su Zvezdu do maksimalne razlike u prvom poluvremenu (34:26).

Zadrani su u prvom delu bolje skakali (18:15) i imali četiri asistencije više (10:6). Kešelj je ostao na 8 poena, Bakić je ubacio 6 dok su po 5 dali Stević i Štimac.

Nastavak meča doneo je i odličnu igru crveno-belih. Kada je sredinom treće četvrtine na semaforu stajalo 47:36 izgledalo je da su naši momci prelomili meč i da im preostaje da utakmicu privedu kraju. Tako nisu mislili gosti koji su serijom 12:2 ponovo uhvatili priključak.

Poslednja deonica donela je i uzbudljivu završnicu. Miniijatura Borisa Bakića donela je novu „opipljivu“ prednost crveno-belima (67:59) i pobednik je u tim momentima bio poznat. Na kraju 77:72, jedanaesta pobeda Beograđana i oproštaj od Pionira, kada se radi o regionalnom takmičenju.

Vuk Radivojević meč je završio sa indeksom 18, a najviše zasluga za to pripada broju od čak 9 asistencija. Marko Kešelj je uz 17 poena imao i 7 skokova, dok je Boris Bakić bio šuterski najraspoloženiji sa 19 poena. Najefikasniji igrač utakmice bio je Vedran Morović sa 20 poena, dok je Tomislav Ružić stao na 18 pogodaka. Gosti su imali 6 skokova više (35:29), dok su ostvarili i prednost u dodavanjima (19;15). Zadrani su napravili čak 18 grešaka, dok su naši momci imali 7 osvojenih lopti.