Srbija pobedila Sloveniju

momir_ilic_ruk_repSrbija – Slovenija 24:33 (11:15)

Sportska dvorana, gledalaca 500, sudije: Cvetko i Kavalar (obojica Slovenija).

Slovenija: Podčepan, Škof, Rezar, Bilbija 4, Vurginec 2, Lubej 1, Kavtičnik 6 (3), Mlakar 1, hatek 1, Kavaš, Skube 2, Špiler 1, Brumen, Gajič 1, Cehte, M. Žvižej 4, Poklar, Zorman 1.

Srbija: Stanić, Stojković 5 (3), Kojić 3, Šešum 4, Nikčević, Vučković, Stojanović 4, Toskić 2, Ilić 6, Marković 2, Pejanović, Anđelković 1, Lapčević, Vilovski 1, Stanković 1, Nenadić, Tubić 4. Sedmerci: Slovenija 5 (3), Srbija 4 (3). Isključenja: Slovenija 5, Srbija 8 minuta.

Povezana vest:  EHF: Kosovo može da igra prijateljske mečeve

Reprezentacija Srbije zavbeležila je ubedljivu pobedu na startu priprema za evropsko prvesntvo u rukometu. U slovenčkom Podčetrtku pred oko 500 gledalaca Orlovi su lakše nego što je i očekivano savladali „Zmajčeke“ rezultatom 33:24 (15:11). Samo u prvih 10 minuta viđena je rezultatska ravnopravnost a onda je dobra igra u fazi odbrane, potpomognuta sjajnim Darkom Stanićem na golu, donela prvu prednost (9:5). Tu prednost Orlovi su zadržali do poluvremena a u drugoj deonici meča, dodatno pojačali gas što je na kraju rezultiralo sa plus 9 za naš nacionalni tim.

Povezana vest:  Peruničić: Osim pobede nema razloga za zadovoljstvo

Najefikasniji u srpskom timu bio je Momir Ilić (6), Rastko Stojković (5), Žarko Šešum, Dragan Tubić i Aleksandar Stojanović (po 4) dok je kod Slovenaca Vid Kavtičnik postigao šest golova.