Srpski teniser Viktor Troicki rekao je danas da je zadovoljan prolaskom u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske i nada se da će igrati sve bolje.
-Zadovoljan sam jer je prvo kolo grend slema uvek neugodno, postoji pritisak zbog jednog od četiri turnira koja su najvažnija u godini. Svi daju maksimum i drago mi je što sam pobedio u tri seta, iako nisam igrao najbolji tenis. Nadam se da ću igrati sve bolje iz kola u kolo – rekao je Troicki novinarima posle meča u Parizu.
Troicki je prošao u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je pobedio Jevgenija Danskoja iz Rusije sa 3:0 u setovima.
-Slabije sam počeo, bilo je mnogo vruće, bio sam usporen, ali sam se vratio u prvom setu i dobio. Mučio sam se, spašavao brejk lopte kad je bilo važno. U trećem setu sam se opustio – kazao je Troicki.
Naredni protivnik će mu biti Gruzijac Nikoloz Bazijašvilij, koji je bio bolji od domaćeg tenisera Žila Simona.
-Ne mogu da kažem da je to iznenadjenje jer Simon nije u najboljoj formi, a Bazijašvili igra baš dobro u poslednje vreme, agresivan, jak tenis. Nismo igrali do sada, ali znam šta da očekujem. Moram da podignem nivo igre i nadam se najboljem – rekao je Troicki.
On je govorio i o novoj saradnji najboljeg srpskog tenisera Novaka Djokovića sa legendarnim Andreom Agasijem.
-Iznenadila me je ta saradnja, ali Andre može puno toga da pomogne Noletu, ima mnogo toga korisnog da mu kaže. Novaku treba ličnost koja je prošla sve i svašta u tenisu, imaće prave savete – naveo je Troicki.
On je naveo da ne planira da „angažuje legendu“ za trenera. Troicki je trenirao zajedno sa Djokovićem i istakao da se radovao zbog toga, ne zbog Djokovića, već Agasija.
-To mi je najveći idol iz detinjstva, obožavao sam ga kada sam bio mali. Bio sam uzbudjen i veče pre, pre i za vreme treninga. Upoznao sam ga u prolazu u Sinsinatiju kada sam počinjao karijeru. Tada me nije znao, a sada me zna iz tenisa – rekao je Troicki.
