JOHN_ISNER

SERBIA OPEN 2011

Gonzalez se pobedom vratio na teren, kraj turnira za Iznera

 

Čileanski teniser Fernando Gonzalez uspešno se vratio na teren posle osmomesečne pauze na koju je bio prinuđen zbog operacije desnog kuka. Nekada peti igrač sveta savladao je u meču prvog kola Serbia Opena kvalifikanta iz Slovačke, Martina Kližana ubedljivim rezultatom 6:2, 6:4.

Povezana vest:  Jelena Janković bez finala turnira u Brizbejnu

Dosta lako Čileanac je došao do osvajanja uvodnog seta. Bilo je gotovo neprimetno da gledamo igrača koji je sa terena bio udaljen tako dug period. U drugom setu je poveo sa 2:0, no Kližan je uspeo da napravi preokret, povede sa 3:2, kada je propustio brejk loptu za vođstvo od 4:2. To ga je koštalo seta, a kasnije se ispostavili i čitavog meča. Gonzalez je trenutno 516. igrač ATP liste, a poslednji put pre Serbia Opena nastupio je krajem avgusta 2010. na US Openu, gde je poražen već na startu takmičenja.

Povezana vest:  Luna Vujović u finalu igra za istoriju

Od organizatora turnira u Beogradu dobio je specijalnu pozivnicu i sa razlogom izazvao veliku pažnju što zbog vrhunskih umeća na terenu, što zbog harizme. Čileanac će u derbi susretu drugog kola igrati protiv Španca Felisijana Lopeza koji je ranije danas iz takmičenja izbacio osmog nosioca, Huana Monaka.

Takmičenje na Serbia Openu završio je Džon Izner. Nakon jučerašnjeg poraza u dublu, peti nosilac je zaustavljen i na startu turnira u pojedinačnoj konkurenciji. Brazilac Rikardo Meljo savladao je američkog tenisera maksimalnim rezultatom od 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:4).

Povezana vest:  Đoković najveći favorit u četvrtfinalu Indijan Velsa