Lagani ritam za pobedu

EVROINTER LIGA – 3. KOLO

Partizan Raiffeisen – HC Hornets Košice 13:4 (3:1, 3:2, 4:1, 3:0)

Bazen Banjica. Gledalaca: 500. Sudije: Ćirić i Golijanin (Srbija). Igrač više: Partizan Raiffeisen 6(4), HC Hornets Košice 6(3). Peterci: HC Hornets Košice 1(0).

PARTIZAN RAIFFEISEN: Živojinović, Mirković, Rađen, Korolija, Aleksić, Pijetlović, Prlainović, Gak, Avramović, S. Mitrović, Vujasinović, Gocić, B. Mitrović, Ćuk. Trener: Igor Milanović.

HC HORNETS KOŠICE: Gogola, Nižny, Zatovic, Šomšag, Veszelits, Nagy, Polašček, Bačo, Hazuj, Kusko, Kolarik, Famera, Galis. Trener: Robert Kaid.

andrija_prlainovic_kup1Vaterpolisti Partizana Raiffeisena ostvarili su pobedu u 3. kolu regionalne Evrointer Ligi. Posle pobeda protiv mađarskih timova Vašaš (8:5) i Ferencvaroša (10:3), bez ikakvih problema, u pojedinim trenucima igrajući sa pola gasa, Beograđani su savladali slovački tim Hornets Košica rezultatom 13:4. Bila je to uspešna provera forme šampiona Srbije pred važno gostovanje u prvom kolu Evrolige u Budvi.

Povezana vest:  Savić: Za pobedu protiv Nemačke moramo da odigramo u našem ritmu

U prvoj četvrtini dominirali su crno – beli. Golovima Andrije Prlainovića i centra Duška Pijetlovića na dodavanje Gaka Partizan je poveo 2:0 i tu prednost održavao tokom većeg dela utakmice. Sredinom prvog perioda Slovaci su iz situacije sa igračem više postigli prvi gol, strelac je bio najbolji igrač gostiju Bačo. Do kraja perioda još jedan pogodak Prlainovića i Beograđani su na prvi odmor otišli rezultatom 3:1.

Iskusni Nagy efektnom šraubom sa pozicije centra bio je strelac drugog gola za slovački klub. Usledio je odgovor Partizana preko Andrije Prlainovića koji je postigao treći gol na meču. Sredinom ovog perioda Kusko je vratio Slovake na gol minusa (3:4), ali su do kraja četvrtine Avramović i Korolija sa pozicije centra šraubom, Partizanu obezbedili vođstvo 6:3.

Serija crno-belih vaterpolista nastavljena je i u trećoj četvrtini. Za nepuna tri minuta Beograđani su postigli tri gola i poveli 9:3. Asistencijama se istakao Prlainović, na njegova dodavanja golove su postigli Pijetlović i Mitrović, da bi do sredine perioda Mitroviću sa krila asistirao Luka Mirković. Post od osam minuta slovačkog tima prekinuo je Bačo golom sa igračem više, isključen je bio Gak. Slovaci do kraja perioda nisu iskoristili ni peterac, šut Famera zaustavio je golman Partizana Mitrović. Kazna za promašaj stigao je preko Ćuka koji je odveo crno-bele na 10:4.

Povezana vest:  Pred premijeru filma "Mora da ovo nije sve" i vaterpolisti podržali humanitarnu aukciju

Poslednja četvrtina počela je golom Duška Pijetlovića za vođstvo 11:4. Slovaci u narednom napadu nisu iskoristili igrača više, a centar Pijetlović na sjajno dodavanje Mitrovića postigao je četvrti gol na meču – 12:4 i definitivno potopio sve nade Slovaka da će se iz Beograda vratiti sa malim minusom. Tačku na pobedu Partizana stavio je Marko Avramović pogotkom 20 sekundi pre kraja meča za konačnih 13:4.