“MLADOST 2009”

Nađa potopila Zagreb

vracar prvi danSrpska plivačica Nadja Higl osvojila je prvo mesto u disciplini 200 metara prsno na Međunarodnom mitingu „Mladost 2009“ u Zagrebu. Higl je deonicu prešla za 2:19,50. Druga je bila Sofija De Ronči iz Francuske sa 2:25,60, a treća Tanja Šmid iz Slovenije sa 2:26,43. Plivači Srbije osvojili su drugog dana takmičenja još dve srebrne i bronzane medalje.

Povezana vest:  VESLANJE, Dominacija domaćih takmičara na Beogradskoj regati

Pančevka je u finalu od starta do cilja plivala bukvalno sama. Higl nije imala nikakvu konkurenciju, pa je, iako su imena protivnica bila za respekt, od skoka u vodu do do uplivavanja u cilj ubedljivo vodila trku.

Odlične rezultate imali su i ostali srpski plivači. Anđelka Petrović bila je druga na 100 metara slobodno sa rezultatom 55:54, Boris Stojanović je na 200 slobodno zauzeo treće mesto sa 1:47,31. Ivan Lenđer je na 100 metara delfin stilom bio drugi sa vremenom od 50,67. Treće mesto pripalo je i beograđanki Milici Ostojić na 400 metara slobodno vremenom od 4:13,54 minuta

Najbolje rezultate u kvalifikacijama ostvarili su Nađa Higl, koja je imala najbolje vreme na 200 metara prsno 2:25,55 minuta, odnosno Ivan Lanđer koji je bio prvi na 100 metara u disciplini delfin sa 51,39 sekundi. Anđelka Petrović je u kvalifikacijama na 100 metara slobodno bila treća sa 56,44 sekunde, Boris Stojanović peti na 200 metara slobodno sa 1:50,68.