Cavani goal celebrationPSŽ bolji od Liona u finalu Liga kupa

Pariz Sen Žermen pobjednik je francuskog Liga kupa. Parižani su u finalu odigranom na Stade de Franceu svladali Lion s 2:1 golovima Edinsona Kavanija.
Kavani je doveo PSŽ u vođstvo u četvrtoj minuti na asistenciju Lavecija, koji je odigrao lepu akciju s Maksvelom. U 32. minuti golman Liona Lopes srušio je Lukasa Mouru, a sudija je pokazao na belu tačku, iako se činilo da se sve dogodilo izvan šesnaesterca, a i kontakt je bio prilčno nejasan. Ali Kavani nije imao milosti i iskoristio je jedanaesterac za vođstvo od 2:0.
Utešni gol za Lion postigao je 22-godišnji francuski reprezntativac Aleksandre Lakazete nakon što je odlično prošao dvojicu igrača odbrambenog reda a u 56. minuti.
Lionu je ovo bio četvrti poraz u pet nastupa u finalu Liga kupa, a PSŽ-u četvrta pobeda u pet pojavljivanja u finalu.