stevan jovetic sad

Mančester siti savladao Milan, Jovetić dvostruki strelac

Crnogorski reprezentativac i bivši fudbaler beogradskog Partizana Stevan Jovetić bio je dvostruki strelac na utakmici Internacionalnog kupa šampiona u kojoj je Mančester siti, u Pitsburgu, savladao Milan sa 5:1 (4:1).
Pogocima u 11. i 58. minutu Jovetić je otvorio i zatvorio „goleadu“ Mančestera u duelu sa višestrukim evropskim i italijanskim prvakom koji je bio potpuno „ogoljen“ za manje od pola sata igre.
Siti je, naime, od 11. do 26, minuta postigao četiri gola, a pored Jovetića u listu strelaca upisali su se Skot Sinkler (14.), Hesus Navac (23.) i Keleči Ihenaco (26. minut).
Jedini pogodak za Milan postigao je Suli Muntari u 42. minutu posle čega je usledio prekid zbog nevremena u Pitsburgu.
U nastavku susreta Jovetić je, na asistenciju srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova, još jednom savladao protivničkog golmana i postavio konačan rezultat utakmice – 5:1 za Mančester siti.