fernando tores mart
Atletiko posle preokreta pobedio Eibar

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas na svom terenu posle preokreta Eibar sa 3:1 u utakmici 23. kola, pa su se tako izjednačili na prvom mestu na tabeli Primere sa Barselonom koja ima dve utakmice manje.
Eibar je u prvom poluvremenu pružio sasvim dobar otpor Atletiku, a čak i na početku drugog dela igre stigao do prednosti posle greške u odbrani „jorgandžija“. Sergi Enrić je oduzeo loptu Saulu, te je uposlio Keka koji je lako savladao Jana Oblaka.
Atletiko je u nastavku susreta zaigrao znatno bolje, a do izjednačenja su stigli u 56. minutu golom Hose Himeneza, da bi preokret u usledio u 63, a strelac je bio Saul posle kornera koji je izveo Koke.
Preokret domaće ekipe kompletirao je Fernando Tores u sudijskoj nadoknadi vremena.
Atletiko ima 51 bod, koliko i prvoplasirana Barselona, ali Katalonci imaju i dve utakmice manje, dok je Eibar nakon trećeg uzastopnog poraza osmi sa 33.
Povezana vest:  Rezultati 4. kola fudbalske Lige šampiona i tabela