Anja Crevar bronzana medalja 015

EI 2015 BAKU
Plivačica Anja Crevar osvojila bronzanu medalju u disciplini 400 metara mešovitim stilom

Plivačica Anja Crevar osvojila je bronzanu medalju na prvim Evropskim igrama u Bakuu u disciplini 400 metara mešovitim stilom.
Anja je trku isplivala za 4:45.84 minuta. Zlatnu medalju osvojila je Ebi Vud iz Velike Britanije sa vremenom 4:41,97, dok se srebrom okitila Italijanka Ilarija Kuzinato sa vremenom 4:44,01.
Naša plivačica je već nakon prvih 100 metara izbila na treću poziciju i nije dozvolila da joj osvajanje medalje bude dovedeno u pitanje. Na polovini trke ona je čak imala i drugo prolazno vreme, jer je leđnu deonicu isplivala odlično, ali joj je na kraju pripalo bronzano odličje.
„Osećaj je neopisiv. Jako sam zadovoljna rezultatom. Ovo je moje najbolje vreme do sada. Sobziorom da je konkurencija jaka i da sam ja tek ulazni junior, to još više doprinosi mojoj sreći i mnogo mi je drago da sam baš na prvim Evropskim igrama osvojila svoju prvu veliku medalju,“ rekla je Anja po završetku trke.
Ovim rezultatom Anja Crevar je popravila lični i ujedno nacionalni rekord za pola sekunde.
Mila Medić na 50m prsno i Matija Pucarević na 50m deflin nisu uspeli da se plasiraju u polufinale svojih disciplina.