uefa champions league

LIGA ŠAMPIONA

Bajern deklasirao Arsenal, Zenit u osmini finala

Fudbaleri minhenskog Bajerna deklasirali su ekipu Arsenala rezultatom 5:1, Zenit je slavio u Lionu (2:0), a Čcelsi je savladao Dinamo iz Kijeva (2:1), u večerašnjim utakmicama 4. kola Lige šampiona.
Bajern je na korak od plasmana u osminu finala pošto je učvrstio vođstvo u F grupi sa devet bodova, koliko ima i Olimpijakos, koji je kod kuće u Pireju ostvario zlata vrednu pobedu nad zagrebačkim Dinamom (2:1).
Bavarci su do nogu potukli londonske „tobdžije“ i sjajnom igrom oduševili navijače na Alijanc Areni. Tokom cele utakmice bili su izrazito bolji i nadmoćniji, tako da Arsenal, koji je pretrpeo najteži poraz u evrokupovima, nije imao nikakve izglede da dođe barem do boda.
Grčki prvak Olimpijakos slavi kolumbijskog internacionalca Felipea Parda, dvostrukog strelca u pobedi nad Zagrepčanima.
Dinamo je šokirao navijače na stadionu Karaiskakis vodećim golom posle dvadesetak minuta igre, u nastavku je Fortunis promašio penal 10 minuta nakon odmora, ali se Pardo postarao za veliki preokret postigavši golove u 65. i 90. minutu.
Slavlju Olimpijakosa doptineo je i srpski internacionalac Luka Milivojević, koji je odigrao ceo meč.
Barselona je rutinski pobedila BATE Borisov (3:0) u čijem timu su svih 90 minuta odigrali Nemanja Milunović i Filip Mladenović, a važna tri boda osvojio je Gent sa Stefanom Mitrovićem protiv Valensije (1:0).
Zenit je slavio u Lionu protiv domaćeg Olimpika (2:0) i u osmini finala pridružio se Real Madridu i Mančester Sitiju, Roma se približila tom cilju ključnom pobedom nad Bajerom iz Leverkuzena (3:2), kao i Čelsi, koji je posle mnogo uzbuđenja srušio otpor Dinama iz Kijeva na Stamford Bridžu golom Vilijana u samoj završnici (2:1).
U sastavu „plavaca“ celu utakmicu odigrao je Nemanja Matić, dok je kod Kijevljana Radosav Petrović presedeo na klupi.
Porto je takođe otvorio vrata plasmanu u nokaut fazu sigurnom pobedom protiv Makabija iz Tel Aviva srpskog trenera Slaviše Jokanovića (3:1). Na tom meču mrežu domaćina čuvao je Predrag Rajković, dok je Nikola Mitrović odigrao drugo poluvreme.
Rezultati:
E grupa:
Barselona – BATE Borisov 3:0 (Nejmar 30. penal, 83, Suarez 60)
Roma – Bajer Leverkuzen 3:2 (Salah 2, Džeko 29, Pjanić 81. penal – Mehmedi 46, Čičarito 51)
Tabela: Barselona 10 bodova, Roma 5, Bajer Leverkuzen 4, BATE Borisov 3.
F grupa:
Bajern Minhen – Arsenal 5:1 (Levandovski 10, Miler 29, 89, Alaba 44, Roben 55 – Žiru 69)
Olimpijakos – Dinamo Zagreb 2:1 (Pardo 65, 90 – Hodžcih 21)
Tabela: Bajern 9, Olimpijakos 9, Dinamo Zagreb 3, Arsenal 3.