Fudbaleri Barselone i Real Madrida igrali su danas nerešeno 1:1 u derbi utakmici 14. kola španske Primere.

Barselona je povela golom Luis Suares u 53. minutu, da bi Real u 90. minutu izjednačio preko Serhija Ramosa.

Real je današnjim remijem u El Klasiku zadržao bodovnu prednost na tabeli Primere i sada ima 34 boda, šest više od Barselone.

Povezana vest:  Erikson karijeru nastavlja u Iranu

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, Katalonci su imali loptu, dok su Madriđani čekali šansu iz kontranapda.

Početak drugog poluvremena nije doneo ništa novo, ali je Barselona ipak u 53. minutu stigla do gola.

Nejmar je iznudio prekršaj na levoj strani, a potom ga izveo i u petercu pronašao Suaresa, koji je glavom loptu prosledio u mrežu Reala za vođstvo Katalonaca.

Povezana vest:  Vidić: Gotovo je, preostaje nam borba za Ligu šampiona

Lider šampionata na Kamp nou sve do finiša utakmice nije stvorio pravu priliku, a Barselona je s druge strane u 68. minutu preko Nejmara imala priliku da povisi na 2:0, ali je Brazilac u izglednoj situaciji sa oko šest metara šutirao preko gola.

U 90. minutu Marselo je na levom boku iznudio slobodan udarac. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić je izveo prekid, a u šesnaestercu je pronašao usamnjenog Ramosa koji je loptu glavom prosledio pored Marka-Andre ter Štegena.

Barselona je u poslednjim sekundama utakmice umalo stigla do gola, ali je loptu s gol linije ispucao Kasemiro posle udarca Serhija Roberta glavom sa oko 15 metara.