Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Rijeci selekciju Crne Gore sa 9:5 (3:2, 3:1, 2:1, 1:1) u utakmici prvog kola završnog turnira Evropa kupa.

Srbiju su do prvog trijumfa u Grupi B vodili Duško Pijetlović i Filip Filipović sa po dva postignuta gola, a u strelce su se upisali i Dušan Mandić, Radomir Drašović, Miloš Čuk, Gavril Subotić i Strahinja Rašović.

Golove za Crnu Goru postigli su Marko Petković, Đuro Radović, Vladan Spaić, Dragan Drašković i Saša Mišić.

Povezana vest:  Italija osvojila bronzu, pobedila Crnu Goru

Crna Gora je prva stigla do prednosti golom Spaića posle samo dvadesetak sekundi igre, ali je Srbija uspela da preokrene rezultat pogocima Strahinje Rašovića i Ćuka.

Radović je izjednačio na 2:2, a konačan rezultat prve četvrtine, četiri sekunde pre njenog isteka, postavio je Filipović.

Izabranici Dejana Savića su dobro odigrali i drugu deonicu i samo su povećavali prednost. Pijetlović je Srbiji doneo dva gola prednosti na početku druge deonice, a na veliki odmor se otišlo sa plus tri pošto je Subotić pogodio mrežu Crne Gore uz zvuk sirene.

Povezana vest:  Kup Srbije: Zvezda protiv Radničkog, Partizan - Vojvodina

Tačku na ovu utakmicu praktično je stavio Filipović već na početku treće četvrtine. On je bio siguran sa pet metara za vođstvo Srbije od 7:3.

Srbija je do kraja utakmice održavala prednost i nije dozvolila Crnoj Gori da meč učini neizvesnijim.

Vaterpolisti Srbije sutra igraju protiv Francuske, a Crna Gora protiv Hrvatske.

Povezana vest:  EP ZAGREB 2010, Vanja Udovičić: Mnogo smo grešili protiv Makedonije

Hrvatska je ranije danas u prvom meču Grupe B pobedila Francusku sa ubedljivih 20:5.

Mađarska i Grčka su u prvoj utakmici Grupe A odigrale nerešeno 9:9, dok je Španija slavila protiv Italije sa 11:4.