spanija_honduras_slavlje

Svetski i evropski prvaci jedva pobedili Kineze

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je večeras u prijateljskoj utakmici u Sevilji selekciju Kine sa 1:0. Aktuelni svetski i evropski šampioni nisu se proslavili u poslednjoj proveri pred učešće na kontinenralnom šampionatu u Poljskoj i Ukrajini. Mučili su se tokom celog susreta sa hitrim i upornim Kinezima, koji su bili bolji tim tokom prvog poluvremena.

Španski fudbaleri su stvorili više povoljnih prilika, ali su bili ili neprecizni, ili je mrežu sačuvao najbolji pojedinac meča, kineski golman Ženg Čeng. Gosti, koje vodi bivši bek Reala i španske reprezentacije Hose Antonio Kamačo, bili su na korak od značajnoh uspeha, ali su ipak poklekli u finišu.

Inijesta je 84. minutu uposlio Silvu, koji je konačko savladao Čenga i doneo Španiji 25. uzastopnu pobedu na domaćem terenu. Španija će na „EVRO 2012“ igrati u C grupi sa Italijom, Irskom i Hrvatskom.

Povezana vest:  Roma gubi korak i za LŠ, Lacio preuzeo drugo mesto