everton_liverpol

Everton i Liverpul bez pobednika u 187. gradskom derbiju

Fudbaleri Evertona i Liverpula odigrali su bez pobednika 2:2 (2:2) u 187. ligaškom najstarijem gradskom derbiju na svetu, kojim je započeo nedeljni program devetog kola Premijer lige.
Liverpul je posle 20 minuta igre imao prednost od 2:0 zahvaljujući autogolu Bejnsa posle udarca Luisa Suareza i pogotku Urugvajca nakon asistencije kapitena Džerarda, ali je Everton preko Osmana i Najsmita u narednih 15 minuta izjednačio.
U nastavku meča igrali se prilično mirno, sve do 94. minuta kada je Luis Suarez postigao pogodak za pobedu Liverpula od 3:2, ali ga sudija Dru Mariner nije priznao, iako ofsajda nije bilo.
Od 16 sati počeli su mečevi Njukasl – Vest Bromvič i Sautempton – Totenhem, dok se od 17 sati u derbiju kola na Stamford bridžu u Londonu sastaju Čelsi i Mančester Junajted.
Tabela: Čelsi 22, Mančester Siti 21, Mančester Junajted 18, Everton 16, Arsenal, Totenhem i Vest Bromvič po 15 bodova…
Povezana vest:  Rožerio Seni zvanično trostruki Ginisov rekorder