ivana spanovic skokŠpanović treća u Stokholmu skokom od 6,61 metara

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je večeras treće mesto u skoku u dalj na mitingu Dijamantske lige u Stokholmu.
Evropska vicešampionka iz Ciriha skočila je 6,61 metara u izuzetno jakoj konkurenciji i osvojila nove bodove u sveukupnom plasmanu Dijamantske lige.
-Zadovoljna sam, jer sam uspela da sačuvam drugu poziciju. Što se tiče samog skakanja, nisam se osećala baš najbolje, međutim, imaću dovoljno vremena da se odmorim i spremim za finale koje me očekuje 28.avgusta u Cirihu. Gledajući raspored bodova, verujem da će skok u dalj biti jedna od najzbudljivijih disciplina na samoj završnici i biće to borba za ‘dijamante’ do poslednjeg skoka – izjavila je Španovićeva, a prenosi pres služba srpske rekorderke.
Prvo mesto u Stokholmu osvojila je olimpijska i svetska šampionka, Amerikanka Tijana Bartoleta, fantastičnim skokom od 6,98 metara, dok je drugoplasirana evropska prvakinja, Francuskinja Eloiz Lesur, skočila 6,94 metara.
U ukupnom plasmanu Dijamantske lige Bartoleta ima 12 bodova, Španović osam, a Lesur sedam.

Povezana vest:  Poljski atletičar prodaje medalju iz Rija kako bi pomogao bolesnom detetu