Evropsko atletsko prvenstvo za takmičare do 23 godine održano je od 13. do 16. jula u gradu Espo koji se nalazi nedaleko od Helskinkija.Naša reprezentacija brojala je12 članova.

Prvog dana takmičenja Ivana Ilić uspela je da postavi novi nacionalni rekord za mladje seniorke , u kvalifikacijama trke na 100 m, kada je ovu deonicu istrčala za 11.45 sekundi. U polufinalu Ivana je ponovila isti rezultat, ali nažalost on nije bio dovoljan za finale, već je u ukupnom plasmanu zauzela 12. mesto. Trećeg dana takmičenja Ivana Ilić takmičila je u trci na 200 m i u kvalifikacijama zabeležila rezultat 23.70 s, dok je u polufinalu ovu deonicu istrčala za 24.42 s i zauzela 13. mesto u ukupnom plasmanu. Na 200 m imali smo još jednu takmičarku, Tamaru Milutinović koja je u kvalifikacijama trčala 23.95 s.

Povezana vest:  EP U KROSU 2013, Zlato za Francuskinju Duart, Stolićeva 40.

Prethodni državni rekord na 100 m za mladje seniorke, bio je u vlasništvu Vukasave Đapić – 11.47 s, iz davne 1999. godine.

Pored Ivane, u istoj disciplini takmičila je i Katarina Vreta koja je svoje takmičenje završila u kvalifikacijama rezultatom 11.81 s.

Mirjana Dasović zauzela je 19. mesto u ukupnom plasmanu u bacanju kugle daljinom od 13.83 m.

Povezana vest:  Irski atletičar Fagan suspendovan zbog dopinga

Dragana Macanović imala je peh u trci na 400 m prepone, kada je pala sto metara pred sam cilj, ali uspela je da ustane i završi trku sa 1:07,66.

Milica Poznanović zauzela je 15. Mesto u bacanju diska sa 49.80 m.

Bogdan Vidojković plasirao se u polufinale trke na 110 m prepone, rezultatom iz kvalifikacija 14.10 s, dok je u polufinalu trčao 14.26 s i zauzeo 16. mesto u ukupnom plasmanu.

U bacanju koplja Ivana Đurić uspela je da se plasira u finale i da zauzme deveto mesto rezultatom 53.08 m.

Povezana vest:  Potpisan Protokol o saradnji za organizovanje Bg maratona

Marija Bukvić zauzela je 16. mesto u skoku udalj skokom od 6.17 m.

Dino Tumbul bio je 13-ti u bacanju kugle daljinom od 17.55 m.

U skoku uvis imali smo dva takmičara, Emir Rovčanin preskočio je visinu 2.15 m i zauzeo 7. Mesto, dok je Nikola Mujanović bio deseti sa preskočenih 2.10 m.

Sledeće takmičenja koje očekuje našu reprezentaciju biće u Kraljevu, narednog vikenda 22. i 23. jula, Prvenstvo Balkana za seniore i seniorke.