cerski_maraton_logo

Saša Stolić pobedio na Cerskom polumaratonu

Atletičar Sašsa Stolić iz Beograda pobedio je danas na 15. Cerskom polumaratonu, pošto je 21.1 kilometar pretrčao za jedan sat, 23 minuta i 48 sekundi.
Drugi je na cilj u Tekerišu stigao Goran Čegar, takođe iz Beograda, sa dve sekunde zaostatka, dok je treći bio Dragan Dokmanović iz Požarevca sa vremenom 01:24:32.
Među sedam žena koje su učestvovale u polumaratonu, najuspešnija je bila Marijana Lukić Čegar iz Apatina, koja je trku završila za 01:29:43.
Na Cerskom polumaratonu učestvovalo je 75 trkača iz 19 gradova Srbije. Pored glavne trke održane su i trke u kojima su se takmičili studenti, vojnici, policajci, kao i veterani.
Najstariji učesnik bio je 85-godišnji Mirko Kopunović iz Beograda, koji je pretrčao deset kilometara.
Ovu sportsku manifestaciju koja promoviše jednu od najznačajnijih I najvećih pobeda srpske vojske u Prvom svetskom ratu, organizovali su Trkačko-atletski klub „Cerski junaci“ i Univerzitetsko-sportski savez Srbije iz Beograda.
Start i cilj trke bio je kod spomenika Cerskim junacima u Tekerišu, kod Loznice.