Mihail Dudas EP 2012

Mihail Dudaš osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu

Srpski reprezentativac Mihail Dudaš osvojio je danas bronzanu medalju u sedmoboju na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Švedskoj.
Dudaš je ukupno sakupio 6.099 bodova, što je novi nacionalni rekord. On je postavio i pet ličnih rekorda.
Dudaš je posle prvog dana takmičenja bio prvi u ukupnom plasmanu, ali je danas pao na četvrtu poziciju, pošto je bio osmi u trci na 60 metara sa preponama, da bi posle trke na 1.000 metara stigao do trećeg mesta.
Dudaš je posle prvog dana takmičenja i četiri discipline bio u vođstvu. On je do prvog mesta došao pošto je u subotu 60 metara istrčao za 6,91 sekundi, dok je u skoku u dalj ostvario rezultat od 7,55 metara.
Srpski reprezentativac je bacio kuglu 14,12 metara, a u skoku u vis ostvario je rezultat od 2,08 metara.
U današnjoj trci na 60 metara sa preponama bio je osmi, sa vremenom od 8,13 sekunde, dok je u skoku s motkom bio 11, sa 4,60 metara. U trci na 1.000 metara bio je peti, sa vremenom od dva minuta i 39,04 sekunde.
Srbiji je ovo druga medalja, pošto je Asmir Kolašinac pobedio u bacanju kugle.

Povezana vest:  Svetski rekord i 12 medalja za Srbiju na juniorskoj Balkanijadi u Kraljevu