Vojno Svetsko prvenstvo u krosu u ApatinuKsenija Bubnjević 20. na vojnom Šampionatu sveta u krosu

Srpska atletičarka Ksenija Bubnjević zauzela je 20. mesto u trci na 4.933 metra na 55. vojnom Šampionatu sveta u krosu održanom u Apatinu. Na 35. poziciji trku je završila Marijana Čegar Lukić dok je Nevena Jovanović bila 41. Odustala je Nataša Ćulafić.
U muškoj konkurenciji na 4.933 metra najbolje plasirani srpski atletičara bio je Aleksandar Milosavljević na 51.mestu. Dejan Popović je završio kao 56, dok je 61. mesto osvojio Aleksandar Nasevski.
Šamionat sveta na kome su učestvovali vojnici atletičari iz 23 zemlje, protekao je u dominaciji takmičara iz Bahreina od kojih većina nikada u životu nije ni videla, a kamo li trčala po snegu. Osvojili su u pojedinačnoj konkurenciji sva tri prva mesta a u ekipnoj dva prva mesta. U trci na 11 km za muškarce napunili su pojedinačno postolje!
Nagradu za fer plej dobila je ekipa Ujedinjenih Arapskih Emirata.
Plasmani, trke na 4.933 metra, žene: 1. Setaje Esete, 2. Tijitu Salsisa (obe Bahrein), 3. Nadia Noujani (Maroko).
Ekipno: 1. Bahrein, 2. Maroko, 3. Francuska.
Žene: 1. Alemu Bekele (Bahrein), 2. Rabah Abuda (Alžir), 3. Blažek Bzezinski (Poljska).
Ekino: 1. Poljska, 2. Alžir, 3. Bahrein… 15. Srbija.
Muškarci, 11 km: 1. Zelalem Regasa, 2. Isak Kediku, 3. Aveke Jimer (svi Bahrein).
Ekipno: 1. Bahrein, 2. Maroko, 3. Alžir.

Povezana vest:  Svetski rekord i 12 medalja za Srbiju na juniorskoj Balkanijadi u Kraljevu