Milica Mandic i Marko DjuricicTEKVONDO
Milica Mandić i Marko Đuričić poslednjeg dana na EP u Rusiji

Poslednjeg dana Evropskog seniorskog prvenstva u olimpijskim kategorijama koje se održava u Rusiji, učestvuju Milica Mandić (+68kg) i Marko Đuričić (+87kg). Do sada je samo Tijana Bogdanović (do 49kg) uspela da se domogne odličja, dok su ostali takmičari pokazali borbenost ali nisu uspeli da ostvare bolji rezultat.
Damir Fejzić (do 80kg) je izgubio u prvom kolu od Portugalca 2:1, dok je Stojan Rabijac u istoj kategoriji poražen od Norvežanina 5:3.
Ana Bajić (do 67kg) je izgubila na zlatan bod od iskusne Ruskinje Barišnjikove takodje u prvom kolu.
-Svi su zaista bili sjajni. Ana se najbolje borila sa Ruskinjom, koja ima i evropsku, svetsku i olimpijsku medalju. Na žalost falilo joj je malo sreće. Slična priča je I sa Stojanom i Damirom. Izgubili su u poslednjim sekundama, ali svi su borili do kraja – istakao je Dragan Jović.
Poslednjeg takmičarskog dana boriće se Milica Mandić kao prvi nosilac u svojoj kategoriji. Osim nje, Marko Đuričić je u na poslednjim turnirima pokazao izuzetan nivo spremnosti u borbama sa iskusnim borcima, tako da se od njih očekuju sjajne borbe ali i medalje.

Povezana vest:  Strožije kazne za sportiste koji veštine koriste na ulici