Mlica_Mandic_nikola_tesla

TEKVONDO

Milica Mandić osvojila zlato!

Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u kategoriji preko 67 kilograma pošto je večeras u finalnoj borbi savladala Francuskinju An-Karolin Graf rezultatom 9:7. Mandićeva je u Londonu osvojila treće odličje za Srbiju, ukupno 101. medalju za našu zemlju na Olimpijskim igrama.

Na ovogodišnjim igrama prethodno su medalje osvojili strelci Andrija Zlatić (bronza) i Ivana Maksimović (srebro).

Povezana vest:  KARATE, ZLATNI POJAS, U subotu i nedelju u Čačku međunarodno karate takmičenje

Na putu do fantastičnog uspeha 20. godišnja srpska tekvondistkinja prethodno je pobedila Talitigu Kroli iz Samoe (16:2), Meksikanku Mariju del Rosario Espinosu (6:4) i u polufinalu Ruskinju Anastasju Barišnjikovu (11:3).

Borbama nacionalne reprezentativke prisustvovao je i predsednik Vlade Srbije Ivica Dačić.