logo_sp_baku_2011

SP BAKU 2011

Četiri titule za Ukrajince

Ukrajinski bokseri su sa četiri zlatne medalje, od ukupno deset disciplina, najuspešniji učesnici prvenstva sveta u amaterskom boksu koje je danas završeno u Bakuu.

Zlato je u kategoriji do 60 kilograma pripalo Vasilu Lomačenku koji je u finalu savladao Kubanca Jasnijela Lopeza sa 17:12.

Druga titula otišla je u ruke Jevgenija Hitrova, pobednika finalne borbe protiv Japanca Riote Murata u kategoriji do 75 kilograma, rezultatom 24:22.

Povezana vest:  Srpska delegacija otputovala u Las Vegas na kongres WBC

Treće zlato osvojio je u kategoriji do 91 kilograma Aleksandar Jusik, koji je u finalu bio bolji od Azerbejdžanca Tejmura Mamadova rezultatom 25:15.

Četvrtu titulu za Ukrajinu izborio je Taras Šelestjuk koji je u kategoriji do 69 kilograma u finalu savladao Kazahstanca Šerikja Sapijeva sa 16:10.

Ostali rezultati finalnih borbi:

49 kg : Žu Šiming (Kina) – Jong Hun Šin (Južna Koreja) 20:11

Povezana vest:  MEČ ZA WBC CISBB, Piperski brani pojas, debi Čurovića, Magovca i Cigaranovića

52 kg : Miša Alojan (Rusija) – Endrju Selbi (Vels) 13:12

56 kg : Lazaro Alvares Estrada (Kuba) – Luk Campbel (Engleska) 14:10

64 kg : Everton Lopes dos Santos (BRA) – Denis Berinčik (Ukrajina) 26:23

81 kg : Hulio De La Cruz Perasa (Kuba) – Adilbek Nijažimbetov (Kazahstan) 17:13

+91 kg : Magomedrasul Majidov (Azerbejdžan) – Entoni Oluvafemi Olaseni Džošua(Engleska) 22-21

Povezana vest:  Policija će razgovarati sa Hatonom o kokainu