Christian Eriksen West Bromwich Albion TottenhamTotenhem iščupao bod, Everton slavio u Sanderlendu

Fudbaleri Totenhema odigrali su danas nerešeno na gostovanju Vest Bromvič Albionu (3:3), dok je Everton slavio u Sanderlendu (1:0) i pogurao poslednjeplasiranog domaćina u niži rang.
Londonski „pevci“ bili su na ivici debakla u predgrađu Birmingema, jer je domaćin silovitom igrom već posle pola sata stekao prednost od 3:0. Adebajor je, pritom, promašio penal, pa je sve govorilo da će gosti prirediti novo razočaranje navijačima.
Totenhem je ipak malo sredio redove nakon autogola Olsona, a u drugom poluvremenu preuzeo je inicijativu, pa su Kejn u 70. minutu i Eriksen u sudijskoj nadoknadi izjednačili rezultat i doneli gostima važan bod kojim su ostali u trci za visok plasman.
Nezaustavljivi Everton nastavio je uspešnu seriju i trijumfom u Sanderlendu preuzeo četvrto mesto na tabeli Premijer lige, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Fenjeraš Sanderlend pretrpeo je 19. poraz ove sezone i na pragu je povratka u Čempionšip, iako ima dve utakmice manje.
Iznenađujući uspeh u borbi za opstanak ostvario je Kardif pobedom u Sautemptonu (1:0), a istim rezultatom slavio je i njegov direktni konkurent Fulam kod kuće protiv Noriča (1:0).
Rezultati 34. kola:
Stouk – Njukasl 1:0 (Piters 42)
Vest Bromvič Albion – Totenhem 3:3 (Vidra 1, Brant 4, Sesenjon 31 – Olson 34. autogol, Kejn 70, Eriksen 90+4)
Sanderlend – Everton 0:1 (Braun 75. autogol)
Sautempton – Kardif 0:1 (Kala 65)
Fulam – Norič 1:0 (Rodaljega 40)
Kristal Palas – Aston Vila 1:0 (Pančion 76)
Sutra igraju Liverpul – Mančester Siti i Svonsi – Čelsi.
Tabela: Liverpul 74 boda, Čelsi 72, Mančester Siti 70, Everton 66, Arsenal 64, Totenhem 59, Mančester Junajted 57, itd.
Povezana vest:  Poketino: Biće veoma teško protiv Zvezde u Beogradu