lopta u mreziNapredak u finišu srušio otpor Novog Pazara

Fudbaleri Napretka savladali su večeras u Kruševcu ekipu Novog Pazara sa 2:1, u utakmici 23. kola Superlige Srbije.
Neugodni tim gostiju zapretio je Kruševčanima vođstvom nakon pola sata igre, ali je u finišu poluvremena Dimitrov izjednačio rezultat, pa je domaćin zaigrao bolje i opuštenije u nastavku.
Dugo su Pazarci odolevali i činilo se da su na pragu osvajanja boda, ali je Napredak krunisao nadmoćniju igru u završnici i zasluženo priredio slavlje navijačima.
Napredak se ovom pobedom učvrstio u sredini tabele, dok je Novi Pazar ostao na visokom četvrtom mestu.
Napredak – Novi Pazar 2:1 (Dimitrov 45+2, Božović 79 – Arsenijević 33)
Odigrano ranije danas:
Javor – Partizan 0:1 (Lazović 45)
Voždovac – Radnički Kragujevac 5:0 (Pavićević 40, Marušić 40, Sekulić 48, Veljović 84, 90)
Od 19 sati u derbiju kola u Beogradu igraju Crvena zvezda – Čukarički.
Sutra se sastaju OFK Beograd – Sloboda (16 sati), Donji Srem – Spartak (16), Vojvodina – Rad (18) i Jagodina – Radnički Niš (19).
Tabela: Crvena zvezda 53, Partizan 53, Čukarički 38, Novi Pazar 35, Jagodina 34, Vojvodina 34, Voždovac 32, Radnički Niš 31, itd.

Povezana vest:  O budućnosti Milinković-Savića posle Svetskog prvenstva