Lukasz Fabianski Wigan-ArsenalArsenal u finalu FA kupa, bolji od Vigana posle penala

Fudbaleri Arsenala plasirali su u finale FA kupa, pošto su večeras posle izvođenja jedanaesteraca pobedili Vigan.
Posle regularnih 90 minuta i produžetaka rezultat na Vembliju je bio 1:1, a kod penala najviše se istakao golman Arsenala Lukaš Fabijanski, koji je odbranio dva udarca protivničkih igrača i tako omogućio svojoj ekipi da se bori za prvi trofej još od 2005. godine.
Vigan je poveo u 63. minutu golom Đordija Gomeza sa bele tačke, a izjednačio je Per Mertezaker 20 minuta kasnije.
Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa se otišlo u produžetke, a pošto su i posle dodatnih 30 minuta mreže mirovale pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.
Fabijanski je odbranio prva dva udarca igrača Vigana, odnosno Gerija Koldvela i Džeka Kolisona, dok su sa druge strane sigurni bili Mikel Arteta, Kim Kalstor i Olivije Žiru i Santi Kazorla.
U borbi za trofej, Arsenal će igrati protiv boljeg iz duela Hal Siti – Šefild junajted. Taj meč je na programu sutra.

Povezana vest:  Fudbaler Njukasla Rendžer osuđen zbog napada na policajce