partizan slavljePartizan dobio derbi i prišao Zvezdi na tri boda

Fudbaleri Partizana savladali su večeras na domaćem terenu ekipu gradskog rivala Crvene zvezde sa 2:1, pa su na tabeli Superlige Srbije prišli vodećem „večitom rivalu“ na tri boda.
Aktuelni šampion je vodio na poluvremenu, Crvena zvezda je izjednačila desetak minuta nakon odmora, a gol odluke postigao je Nemanja Kojić u samoj završnici susreta.
Junak 146. večitog derbija uz Kojića je golman Partizana Milan Lukač, koji je u prvom poluvremenu odbranio dva penala.
Lukač je najpre zaustavio udarač Miloša Ninkovića u 25, a potom i Nikole Mijailovića u 35. minutu.
Partizan – Crvena zvezda 2:1 (Drinčić 27, Kojić 90 – Mrđa 56)
Odigrano ranije danas:
Čukarički – Spartak 1:1 (Mirosavljević 42 – Antonić 89)
Novi Pazar – Voždovac 3:2 (Kecap 6, Arsenijević 72, Rusmir 88 – Sekulić 33, Pavićević 56)
Radnički Niš – Donji Srem 1:1 (Stojanović 35 – Sinđić 53)
Sloboda – Jagodina 0:4 (Pešić 18, 76, 80. penal, Šušnjar 88)
Radnički Kragujevac – Vojvodina 1:1 (Miljuš 65 – Veselinović 9)
Sutra od 16 sati sastaju se OFK Beograd – Javor i Rad – Napredak.
Tabela: Crvena zvezda 62 boda, Partizan 59, Jagodina 43, Čukarički 42, Vojvodina 41, Novi Pazar 38, Radnički Niš 35, Voždovac 35, itd.