jose_mourinho_slavljeLIGA ŠAMPIONA

Žoze Murinjo: Niko u Barseloni nije bio korektan!

Jedan od najvećih fudbalskih stratega, dirigent Interove fenomenalne igre Portugalski stručnjak Žoze Murinjo imao je pravo proslaviti veliku pobedu Intera, i svoju pobedu na bilo koji način. U dve utakmice sa svojim igračima potpuno je zaustavio odličnu Barselonu evropskog prvaka, koja je, pogotovo u jučerašnjem meču delovala pomalo bledo.

Prvi polufinalni meč Murinjovi puleni dobili su sa 3:1 na svom terenu a sinoć su izdržali 90 minuta na Kamp Nou, i to sa 10 igrača igrali su skoro 60 minuta, primivši samo jedan pogodak.

-Inter je tim heroja. Svako, ali svako je ostavio maksimum sebe na terenu. Ponosan sam na svakoga i ne odnosi se to samo na one koji su igrali, već i na one koji su bili na klupi. Na navijače koji su došli u Barselonu i na one koji su drhtali kući uz televiziju – rekao je Murinjo i nastavio:

Povezana vest:  Nikolić: Od sobe sam napravio mini teretanu

-Znao sam da su na Kamp Nou naši navijači, ali na ovako velikom stadionu ih nisam mogao locirati gde. Onda sam ih čuo u 85. minuti i to je nešto predivno. Svakim danom osećam kako je Inter fantastičan klub za kojeg je lepo navijati.

Murinjo se okrenuo i deliocu pravde, sudiji De Blekeru, ali nije komentarisao njegov potez isključivanja Tiaga Mote koji je u 28. minuti zaradio drugi žuti karton, što ga je isključilo iz igre, zbog udaranja Busketa rukom.

Povezana vest:  Zvezdin UO danas o upozorenju iz UEFA i finansijama

-Neću ništa reći protiv sudije. Čak mogu reći da nije kriv. Igrači na terenu bi uvek trebali pomagati i olakšati sudiji deljenje pravde svojim ponašanjem. Ipak, neki u Barseloni su mu uporno otežavali posao – rekao je Murinjo i potom nastavio:

-Ma, znate li vi kada smo zaspali sinoć pred meč. U četiri ujutro! Stvarala se konstantna buka pored našeg hotela. Zvali smo policiju u 11 sati a da li  znate li kada su došli? U 3.30! Mnogo, stvarno mnogo ljudi ovde u Barseloni nije bilo korektno. Ni pre utakmice, ni na samoj utakmici.

Murinjo je posle žešćih izjava spustio loptu.

-Teško je zaustaviti Barselonu i kada igraš 11 na 11. Zamislite koliko je teško 10 na 11. Ponosan sam, ponosan sam na svoje igrače, genijalni su – veli Murinjo.

-Kada sam odlazio iz Čelzija mislio sam da nikada i nigde neću pronaći bolje navijače od njih. Ipak, našao sam ih vrlo brzo. Oni su u Interu i toliko mi znači ovo finale da vam ne mogu opisati. Više zbog njih, nego zbog mene. I opet vam kažem, čak nije ni toliko ključno hoćemo li dobiti Bajern u finalu. Uveren sam da će Inter, ako ne bude prvak ove godine, biti sledeće ili za dve ili za tri sezone – rekao je na kraju Portugalac.