ZVEZDA-RAD 26Zvezda pobedila Rad, ponovo na plus tri boda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras na domaćem terenu ekipu gradskog rivala Rada sa 2:0 i 21. pobedom ove sezone ponovo na čelu tabele imaju tri boda prednosti nad aktuelnim šampionom Partizanom.
Crveno-beli su napravili krupan korak ka osvajanju titule, a za ostvarenje cilja potrebne su im dve pobede u preostala tri kola nacionalne Superlige.
Domaćin je na beogradskoj „Marakani“ od početka krenuo sa inicijativom, pa su u prvih 15 minuta poništeni golovi Kasalice i Mrđe zbog ofsajda. Gosti su pretili iz kontranapada preko Uroševića, koji nije iskoristio dobru šansu u 22. minutu.
Crvena zvezda je povela golom iz penala deset minuta kasnije preko Nenada Milijaša, što je bio njen tek treći iskorišćeni kazneni udarac iz 10 pokušaja ove sezone.
Konačan rezultat početkom drugog poluvremena postavio je Dragan Mrđa, koji je bio najviši u skoku posle kornera. Bio je to njegov ukupno 18. gol ove sezone.
Do kraja utakmice ništa značajno se nije dešavalo, crveno beli su rutinski sačuvali prednost i za još jedan korak približili se tituli.
Crvena zvezda – Rad 2:0 (Milijaš 32. penal, Mrđa 48)
Odigrano ranije danas:
Čukarički – Radnički Kragujevac 0:1 (Knežević 8)
Jagodina – OFK Beograd 0:2 (Dražić 28, Čavrić 45)
Spartak – Novi Pazar (Novaković 18, Kovačević 56, Radović 85 – Arsenijević 45. penal, Otašević 52)
Donji Srem – Partizan 0:5 (Lazović 6, Škuletić 41, Kojić 70, 78, 88)
Javor – Vojvodina 2:1 (Milošković 4. penal, Vidić 32 – Ivanić 21)
Voždovac – Radnički Niš 0:0
U poslednjoj utakmici 27. kola sutra se sastaju Napredak – Sloboda (19 sati).
TABELA: Crvena zvezda 65 bodova, Partizan 62, Jagodina 43, Čukarički 42, Vojvodina 41, Novi Pazar 38, Radnički Niš 36, Voždovac 36, itd.