fiorentina kupNapoli pobedio Fiorentinu i osvojio Kup Italije

Fudbaleri Napolija osvojili su trofej Kupa Italije pošto su večeras u finalnoj utakmici u Rimu savladali ekipu Fiorentine sa 3:1.
Napolitanci su osvojili peti trofej nacionalnog kupa, nakon što su prethodno trijumfovali u sezonama 1961-62, 1975-76, 1986-87 i 2011-12.
Popularni klub sa juga Italije zasluženo je došao da uspeha. Poveo je u prvom poluvremenu sa 2:0 u roku od šest minuta, Fiorentina je brzo uzvratila i u nastavku imala inicijativu, međutim, Napoli je znalački parirao, iako je od 79. minuta igrao sa desetoricom posle parnih kartona Inleru.
Sve deleme otklonio je Mertens u sudijskoj nadoknadi za veliko slavlje navijača ekipe Rafaela Beniteza.
Srpski internacionalac u ekipi Fiorentine Nenad Tomović odigrao je ceo meč.
Napoli – Fiorentina 3:1 (Insinje 11, 17, Mertens 90+2 – Vargas 28)
Finalna utakmica italijanskog kupa počela je sa 45 minuta zakašnjenja zbog velikih navijačkih nereda pre i za vreme duela na rimskom Olimpijskom stadionu.
Nekoliko sati pred utakmicu došlo je do žestokog sukoba između pristalica dva kluba, a potom i do napada na policiju.
Sportski dnevnik Korijere delo Sport naveo je sa su nakon intervencije policije dve osobe ranjene hicima iz vatrenog oružja i da se radi o 43. godišnjem navijaču Napolija i policajcu.
Navijač i policajac navodno su u kritičnom je stanju posle ranjavanja u grudi.

Povezana vest:  Bajer pobedio i smanjio zaostatak za Borusijom