ofk - slobodaOFK Beograd izborio opstanak

Fudbaleri OFK Beograda izborili su danas opstanak u Superligi Srbije, pošto su na svom terenu pobedili kruševački Napredak sa 2:1 u meču 28. kola.
„Romantičari“ sa Karaburme sada imaju 33 boda, šest više više od Slobode koja zauzima 14. mesto na tabeli. Ova pozicija vodi u baraž za opstanak, a Užičani trenutno gube od Crvene zvezde sa 2:0 u meču koji je počeo u 17.30.
Pored toga, OFK Beograd ima bolji međusobni skor u duelima sa Slobodom.
OFK Beogradu je današnja pobeda bila treća uzastopna u Superligi, odnosno peta u poslednjih šest mečeva.
Ivanjički Javor je u neobičnom meču, koji su obeležili preokreti, došao do remija protiv Radničkog u Kragujevcu 3:3.
Gosti su vodili sa 2:0, domaćin je uspeo da izjednači, novu prednost Javoru osigurao je Milošković tri minuta pre kraja, ali je bod Radničkom doneo Marko Adamović u četvrtom minutu sudijske nadoknade.
Rezultati i strelci:
Novi Pazar – Čukarički 0:0
OFK Beograd – Napredak 2:1 (Čavrić 4, Jovanović 63 – Ndija 77)
Rad – Donji Srem 0:0
Radnički Kragujevac – Javor 3:3 (Petrović 60, Knežević 75, Adamović 90+4 – Ivelja 8, Veselinović 59, Milošković 87)