atletiko madrid slavlje titulaAtletiko posle 18 godina prvak Španije

Fudbaleri madridskog Atletika osvojili su danas šampionsku titulu u španskoj Primeri, pošto su danas u poslednjem kolu na Nou Kampu odigrali nerešeno 1:1 (1:0) protiv Barselone.
Atletiko je u odlučujućem meču i direktnom duelu za prvo mesto na tabeli uspeo da ostane neporažen i posle 18 godina ponovo dođe do titule prvaka Španije.
Prethodno je Madriđanima to pošlo za rukom 1996. godine kada je ekipu vodio srpski trener Radomir Antić.
Barselona je povela preko Aleksisa Sančeza u 33. minutu, a goste je do velikog uspeha odveo Dijego Godin, koji je u 49. minutu postavio konačan rezultat.
Ekipa Dijega Simeonea je već na startu ostala bez povređenih Koste i Turana, ali je drugo poluvreme počela furiozno i nakon nekoliko velikih prilika došla do izjednačenja.
Do kraja meča Barselona nije uspela da postigne gol i da odbranom titule donekle spasi sezonu u kojoj je osvojila „samo“ španski Superkup.