FRANCESCO_TOTTIRoma noći na prvom mestu, Milan obezbedio Ligu šampiona
Fudbaleri Rome pobedili su Parmu 2:1 na gostovanju u prvoj utakmici 36. kola italijanskog prvenstva. Za tri je boda rimskog tima najzaslužniji bio Frančesko Toti.
Već u petom minutu utakmice 34-godišnji je veteran u redovima gostujućeg sastava lepo ramenom primio dugu loptu Danielea De Rosija, te majstorskim lobom postigao svoj 12. prvenstveni pogodak ove sezone.
U 75. je minuti isti igrač centaršutem s desne strane pronašao glavu Brazilca Rodriga Tadeija za vođstvo od 2:0. Na 2:1 šest minuta kasnije smanjio je i tako postavio konačan rezultat Lanzafame.
Vezni igrač domaćih Himenez u 88. je minuti isključen. Zaradio je drugi žuti karton zbog prekršaja nad Totijem. Sam je do kraja žuti karton stigao da zaradi i Toti, posle čega ga je Ranijeri povukao s terena.
Roma će na vrhu tabele Serije A biti najmanje do sustrašnejg duela Lacija i Intera na rimskom Olimpiku. Ako pobedi Mourinjova ekipa, vratiće se na čelo tabele s dva boda prednosti pred Rimljanima.
-U titulu ćemo verovati do samog kraja – kaže De Rosi koji će, koliko god to ijednom fudbaleru Rome bilo mrsko, svim silama navijati za gradskog rivala Lacio u nedeljnoj utakmici protiv Intera.
-Lazio se bori za ostanak i od njih očekujem jak otpor Interu. Da li ću navijati za njih? Da, svakako – kaže italijanski reprezentativac.
U drugoj utakmici koja je danas odigrana sastali su se Milan i Fiorentina, a veliki razlog za slavlje u minimalnoj pobedi imali su i navijači Milana.
Siguran izvođač najstrože kazne koja je Milanu donela pobedu bio je Ronaldinjo koji je šutirao sa bele tačke u 78. minuti nakon što je Marko Borielo pao u suparničkom kaznenom prostoru „pokošen“ od Pera Kruldrupa.
Pobeda, kojom je prekinut niz od dva poraza i tri susreta bez slavlja, osigurala je Milanu i nastup u Ligi šampiona sledeće sezone.
Kapetan „rossonera“ Masimo Ambrosini isključen je posle drugog žutog kartona u 88. minuti utakmice.
Fiorentini je ovaj poraz bio treći uzastopni i šesnaesti prvenstveni ove sezone.