Teofilo Gutierrez kolumbija slavljeSP BRAZIL 2014
Grupa C: Kolumbija bez problema pobedila Grčku

Fudbalska reprezentacija Kolumbije pobedila je danas u Belo Horizonteu selekciju Grčke sa 3:0, u prvom kolu Grupe C na Svetskom prvenstvu u Brazilu.
Strelci za Kolumbiju bili su Pablo Armero u petom, Teofilo Gutijeres u 58. i Džejms Rodriges u 93. minutu.
U drugom susretu u grupi u 3.00 sastaće se Obala Slonovače i Japan.
Kolumbija je povela već u petom minutu, kada je posle dodavanja Huana Kuardada, Armero šutirao sa 12 metara, a lopta je zakačila Kostasa Manolasa i prevarila golmana Grčke Orestisa Karnezisa.
Prvo poluvreme obeležila je čvrsta igra, Grci su više pokušavali, ali osim šuta Panajotisa Konea pred kraj prvog dela nisu ozbiljnije ugrozili gol Davida Ospine.
Kolumbija je u 58. minutu došla do drugog gola, pošto je Abel Agilar posle kornera zakačio loptu na prvoj stativi, a Gutijeres je ostao ispred praznog gola i doneo ubedljivu prednost svojoj ekipi.
Grci su nekoliko minuta kasnije imali veliku priliku da smanje zaostatak, ali je Teofanis Gekas posle udarca glavom pogodio prečku sa pet metara.
Do kraja utakmica Grčka nije uspela ozbiljnije da ugrozi gol Ospine, a Kolumbija je pogotkom Rodrigesa u sudijskoj nadoknadi vremena došla do ubedljive i važne pobede u borbi za plasman u narednu rundu Mundijala.
U drugom kolu Grupe C u četvrtak će se sastati Kolumbija i Obala Slonovače, odnosno Grčka i Japan.
Povezana vest:  ŠPANSKA LIGA, Rezultati utakmica 16. kola i tabela španske Primere