francuska slavljeSP BRAZIL 2014
Benzema srušio Honduras, primenjeno „oko sokolovo“

Fudbaleri Francuske pobedili su danas reprezentaciju Hondurasa sa 3:0 u prvom kolu Grupe E Svetskog

prvenstva u Brazilu.

Golove za Francusku postigao je Karim Benzema u 43. minutu iz penala i u 72. minutu, dok je jedan gol bio delo golmana Hondurasa Noela Valjadaresa.

Francuska deli prvo mesto na tabeli Grupe E sa Švajcarskom, koja je ranije danas pobedila Ekvador sa 2:1.

Povezana vest:  Real u osmini finala Lige šampiona, Inter bez Evrope

Fudbaleri Francuske bili su bolji rival u prvom poluvremenu, stvarali su šanse, a čak su i dva puta pogodili prečku, odnosno to su učinili Blez Matuidi i Antoan Grizman.

Izabranici Didijea Dešama su do kraja poluvremena ipak došli do gola i to iz penala, a strelac je bio Karim Benzema.

Pre toga je Vilson Palasios u šesnaestercu oborio Pola Pogbu, a sudija je pokazao na belu tačku. Igrač Hondurasa je zbog tog starta zaradio drugi žuti karton, odnosno crveni.

Već na pocetku drugog dela Franucka je duplirala vođstvo, a gol je pripisan golmanu Hondurasa Noelu Valjadaresi od koga se lopta odbila u gol posle šuta Karima Benzeme.

Joan Kabaj je sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac, ona je došla do Benzeme koji je šutirao, lopta se odbila od stative, a potom udarila golmana Hondurasa i ušla u gol.

Povezana vest:  Spartak zaustavio Nišlije, Napredak ubedljiv protiv OFK-a

O tome da li je lopta prešla gol liniju celim obimom odlučila je, prvi put u istoriji, gol tehnologija.

Pobednik meča je i definitivno rešen u 72. minutu kada je Benzema još jednom savladao Valjaderesu.

U drugom kolu Grupe E Francuska u petak igra protiv Švajcarske, koja je ranije danas pobedila Ekvador sa 2:1.