Thiago_Motta_interNavijači Lacija slavili poraz od Intera
Fudbaleri Intera sasvim su se približili odbrani šampionske titule nakon što su u 36. kolu Serije A slavili u gostima kod Lacija s 2:0.
Ekipa na čijem je čelu Žoe Mourinja tako se vratila na dva boda prednosti ispred Rome, a kako je do kraja prvenstva očekuju dve moramo reći lakše utakmice, kod kuće protiv ne baš strašnog Kjeva i u gostima kod Sijene koja je već zauzela mesto u drugoj lige, male su šanse da će joj pobeći četvrti uzastopni naslov.
U utakmici u kojoj su simpatizeri Lacija navijali protiv svog kluba, samo kako do prilike da osvoje titulu ne bi došao njihov najljući suparnik Roma, Interovi fudbaleri su bili apsolutno dominantni. Odbrana domaćeg kluba je, međutim, odolevala sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena kada je Valter Samuel glavom savladao golmana Fernanda Muslera, nakon nabacivanja Veslija Snejdera.
Na opšte oduševljenje celog stadiona, Inter je i u nastavku bio bolji tim na terenu a pobedu je potvrdio u 70. minutu meča. Bila je to brazilska akcija, Maikon je nabacio iz kornera, a Tijago Mota je glavom postavio konačan rezultat.
Dejan Stanković proveo je svih 90. minuta na terenu, dok je u timu Lacija bio standardan Aleksandar Kolarov.
Inter se, verovatno prvi puta u istoriji, na rimskom Olimpiku osećao kao kod kuće. Ali, takav osećaj sigurno neće imati već u sredu, kada će na istom stadionu gostovati kod Rome u prvoj utakmici finala Kupa…