nemacka ganaSP BRAZIL 2014
Gana iznenadila Nemačku i osvojila bod

Fudbalske reprezentacije Nemačke I Gane odigrale su danas u Fortalezi nerešeno 2:2, u utakmici drugog kola Grupe G na Svetskom prvenstvu u Brazilu.
Strelci za Nemačku bili su Mario Gece u 51. i Miroslav Kloze u 71. minutu, dok su pogotke za Ganu postigli Andre Ajev u 54. i Asamoa Đan u 63. minutu.
Nemačka sada ima četiri boda i prva je na tabeli, dok Gana ima bod. U toj grupi, reprezentacija SAD, koja ima tri boda, i Portugal, kojije bez bodova sutra igraju utakmicu drugog kola.
U prvom poluvremenu nije bilo golova, najbolje prilike imala je Gana, ali je golman nemačke selekcije Manuel Nojer odlično branio.
Drugo poluvreme obeležila je velika borba na terenu, a obe ekipe su imale prilike da dođu do pobeda.
Nemačka je povela preko Gecea, ali je Gana napravila preokret i imala nekoliko prilika za veću prednost. Nemačka je, ipak, golom Klosea uspela da izjednači i dođe na korak od osmine finala.
Nemačka će u poslednjem kolu u grupi igrati protiv SAD u četvrtak u 18.00, dok će se u istom terminu sastati Gana i Portugal.