lionel_mesi_nova_slavljeBarselona slavila protiv Tenerifa, Mesi postigao dva gola

Fudbaleri Barselone upisali su 29. ovosezonsku pobedu u 36. kolu španskog prvenstva savladavši na Kamp Nou Tenerife s uverljivih 4:1.

Dva gola Lionela Mesija i po jedan Pedra i Bojana Krkića bila su dovoljna za slamanje otpora Tenerifea, koji je na poluvremenu imao sjajan rezultat (1:1).

Najbolji fudbaler današnjice, Mesi, s dva je gola došao do brojke od 31 u španskom prvenstvu, te do 44. ukupno gledajući sva takmičenja. Od izjednačavanja večitog rekorda brazilskog napadača Ronalda što se tiče Primere, dele ga tri gola (Ronaldo je sezone 1996/97 postigao 34 gola u 37 utakmica).

Povezana vest:  Venger: Povrede su nas koštale titule

Prvi je postigao na asistenciju Zlatana Ibrahimovića glavom u 17. minutu, a drugi u poslednjoj, trećoj minuti sudijske nadoknade, nakon lepe asistencije Daniela Alveša. Argentinski je genijalac ujedno asistirao Pedru za njegov 10. ovosezonski gol u 77. minutu.

Barselona je ovom pobedom ponovo pobegla vernom ovosenzonskom pratiocu Realu na četiri boda prednosti, a madridski klub svoju utakmicu 36. kola igra u sredu kada gostuje kod četvrtoplasirane Majorke.

Tenerife su ostale u zoni ispadanja na 18. mestu s 35 bodova, isto koliko ima i 17-plasirana Malaga, ali uz utakmicu više.

Povezana vest:  Derbi kola Bajer-Bajern završen bez pobednika

U preostalim odigranim utakmicama Almeria je kao domaćin nadigrala Viljareal 4-2, dok je Hetafe remizirao sa Sportingom Poslednjeplasirani Herez je odlično počeo meč u Valensiji, Armenteros je u 37. minutu poveo ali je već na poluvremenu bilo 1:1.U drugom poluvremenu Valensija, za koju je Nikola Žigić odigrao poslednjih 30 minuta, postigla je još dva gola i tako definitivno smanjila šanse Hereza da izbori opstanak u društvu najboljih.

Primera, 36. kolo:

Almeria – Viljareal 4:2 (Krusat 15, Uhe 29, 43, Piati 90+2 / Markano 53, Ibagaza 66)

Barselona – Tenerife 4:1 (Mesi 17, 90+3, Krkić 63, Pedro 77 / Martinez 39)