FUDBALSKA-LOPTAFINALE KUPA TURSKE

Trabzon osvojio kup

U finalnoj utakmici Kupa Turske pobedu su proslavili fudbaleri Trabzona koji su danas u gradu Urfa savladali ekipu Fenerbahčea sa 3:1. Trabzonu je ovo osmi trofeja u tom takmičenju. Ekipa iz Istanbula je povela u 55. minutu golom Aleksa, a jedanaest minuta kasnije izjednačio je Umut Bulut. Titulu su fudbaleri Trabzona osvojili u poslednjih deset minuta i to zahvaljujući golu Engina Bajtara u 80. minutu, a konačan rezultat postavio je Gustavo Kolman u 90. minutu igre.

Osvajanjem Kupa Turske  Trabzon je obezbedio kartu za sledeću sezonu u Ligi Evropa. Ekipa Fenerbahčea  dva kola pre kraja turskog prvenstva ima bod više od drugoplasiranog tima Bursa i sledeće sezone najverovatnije će igrati u Ligi šampiona.