vojvodina honved

KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE

Vojvodina ubedljivo poražena u Slovačkoj

Fudbaleri Vojvodine izgubili su danas na gostujućem terenu od ekipe slovačkog predstavnika Trenčina sa 4:0 (1:0), u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Trostruki strelac za domaćina bio je nigerijski napadač Mozes Sajmon u 20, 53. i 60, a tačku na ubedljiv trijumf Trenčina stavio je Brazilac Žairo u 72. minutu.
Izabranici trenera Zorana Marića potpuno su razočarali na gostovanju u Slovačkoj. Igrali su bez koncepcije, bojažljivo i bezidejno, tako da nisu stigli ni do počasnog pogotka.
Samo povremeno napadači srpskog tima pokušavali su da iz kontranapada ugroze protivničku mrežu, međutim, čvrsta odbrana Trenčina bez teškoća je otklanjala opasnost.
Posao domaćinu olakšan je u poslednjih pola sata nakon što je Marko Živković dobio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača, samo osam minuta pošto je ušao u igru.
Posle neočekivano ubedljivog poraza Vojvodini predstoji praktično „nemoguća misija“ da u revanšu nadoknadi čak četiri gola minusa.
Današnja utakmica odigrana je u Dubnici pošto teren Trenčina ne ispunjava standarde UEFA.
Revanš susret na programu je za sedam dana u Novom Sadu.

Povezana vest:  Nojer: Neću osvojiti nagradu jer ne poziram u donjem vešu