Olympique_Marseille_logoTitula Marseju, ispali Le Man i Bulonj

Fudbaleri Olimpik Marseja pobedili su Ren sa 3:1 u 36. kolu Le Championnata čime su osvojili prvu titulu u Francuskoj još od 1992. godine.

Dva kola pre kraja najbolje francuske lige Marsej ima osam bodova više od drugoplasiranog Lila i trećeg Oksera koji je izgubio od Liona 2:1. Osim što je pomogao Marseju, Lion je i za sebe napravio velik posao u borbi za Ligu šampiona. Istina je da se još uvek nalazi na četvrtom mestu, koje ne vodi u najjače evropsko takmičenje, ali ima samo dva boda manje od drugoplasiranog Lila i trećeplasiranog Oksera, a uz to je odigrao i utakmicu manje.

Povezana vest:  Mpela sa vratio u Mamelodi, na leto menja klub

Lil je četvrtom uzastopnom pobedom skočio na drugo mesto s istim brojem bodova kao i Okser, ali i znatno boljom gol-razlikom. Ekipa koju predvodi Rudi Garcija slavila je u sredu protiv Tuluza s 2-0 golovima Johana Kabaja i Ludovicka Obraniaka. Tračak nade za Ligu šampiona zadržao je i Monpelje pobedom 1-0 nad Sošoom, a još uvek aktuelni šampion Bordo ima sve manje šansi čak i za plasman u Ligu Evrope. “Žirondinci” su odigrali tek 1-1 u gostima kod Nice.

PSŽ je u meču koji nije imao rezultatsku važnost igrao 2:2 sa Valensijenom, iako je u 90. minutu Mateja Kežman postigao vodeći gol.

Povezana vest:  Ćezare Prandeli: Ko želi igrati za Italiju, neka se ugleda na Kasana!

Lans i Grenobl su igrali 1:1, Nenad Kovačević igrao je za domaći tim do 46. minuta, dok je Dejan Milovanović meč posmatrao sa klupe. Nansi je bio bolji od Le Mana sa 3.2, a Sent Etijen je pobedio u Bulonju 1:0. Bulonj, Grenobl i Le Man će od sledeće sezone igrati u drugoj ligi.

Ovo je drugi trofej Marseja u sezoni jer je u finalu Liga kupa bio bolji od Bordoa sa 3:1.