an  LE Partizan - Ludogorec005

LIGA ŠAMPIONA, KVALIFIKACIJE, REZULATI
Zenit uz probleme ipak u plej-ofu za Ligu šampiona

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga plasirali su se u plej-of za Ligu šampiona pošto su večeras na domaćem terenu, u revanš utakmici 3. kola kvalifikacija, savladali kiparskog predstavnika AEL iz Limasola sa 3:0.
Skupoceni ruski tim do cilja je došao mnogo teže nego što pokazuje rezultat. Nakon bruke i poraza u prvom meču (1:0) trener favorita, Portugalac Andre Viljaš-Boaš, dugo se „vrpoljio“ na klupi dok revanš kod kuće nije krenuo željenim tokom.
Kiprani su odoleli u prvom poluvremenu, iako su već od 26. minuta igrali oslabljeni nakon što je Brazilac Danijelžinjo zaradio dva žuta kartona.
Uspeh Zenita najavio je Rondon 10 minuta posle odmora, čak ni sa 2:0 Rusi nisu bili sigurni kada je u finišu mrežu zatresao Dani, ali je sve dileme otklonio Keržakov golom iz penala u drugom minutu sudijske nadoknade.
Predstavnik Srbije, beogradski Partizan, od 20.45 sati na stadionu u Humskoj dočekuje tim bugarskog prvaka Ludogoreca (prvi meč 0:0).
Rezultati:
Zenit (Rusija) – AEL Limasol (Kipar) 3:0 (0:0), prvi meč 0:1, dalje ide Zenit.
Kasnije večeras igraju APOEL Nikozija (Kipar) – Helsinki (Finska) (prvi meč 2:2), Malme (Švedska) – Sparta Prag (Češka) (2:4), Šerif (Moldavija) – Slovan Bratislava (Slovačka) (1:2), Steaua (Rumunija) – Aktobe (Kazahstan) (2:2), Bešiktaš (Turska) – Fejenord (Holandija) (2:1), Kopenhagen (Danska) – Dnjepar (Ukrajina) (0:0), Salcburg (Austrija) – Karabah (Azerbejdžan) (1:2), Partizan (Srbija) – Ludogorec (Bugarska) (0:0), Dinamo Zagreb (Hrvatska) – Alborg (Danska) (1:0) i Seltik (Škotska) – Legija Varšava (Poljska) (1:4).
Odigrano juče:
BATE Borisov (Belorusija) – Debrecin (Mađarska) 3:1 (1:1), prvi meč 0:1, dalje ide BATE Borisov.
Panatinaikos (Grčka) – Standard Lijež (Belgija) 1:2 (1:2), prvi meč 0:0, dalje ide Standard Lijež.
Makabi Tel Aviv (Izrael) – Maribor (Slovenija) 2:2 (1:1), prvi meč 0:1, dalje ide Maribor.
Lil (Francuska) – Grashopers (Švajcarska) 1:1 (1:1), prvi meč 2:0, dalje ide Lil.

Povezana vest:  Aleksandar Stanojević: Zaslužena pobeda Partizana